Sporo osób zapewne zada sobie pytanie. Podstawowy rachunek bankowy? A co to takiego.
 
W kilku słowach odpowiedź na powyższe pytanie.
 
Konieczność wprowadzenia przez bank do swojej oferty podstawowego rachunku płatniczego nałożył ustawodawca w zmianie Ustawy o usługach płatniczych z 30 listopada 2017 roku. Od 8 sierpnia 2018 roku każdy bank musi taki rachunek prowadzić. Nie jest to dla banku zapewne opłacalna działalność, gdyż w ramach tego rachunku bezpłatne musi być zarówno założenie, jak i prowadzenie konta, obsługa karty płatniczej, wypłaty z bankomatów własnych banków oraz 5 darmowych wypłat w miesiącu z bankomatów innych banków. Dodatkowo w każdym miesiącu możemy z tego rachunku bezpłatnie zrealizować 5 transakcji, w tym: zlecenia przelewów, polecenia zapłaty czy zlecenia stałe. Bardzo ważne jest też to, że założenie tego rachunku, nie może być uwarunkowane jakimiś innymi dodatkowymi wymaganiami, zawarciem ubezpieczenia czy założeniem lokaty.
Dla dużej ilości osób oferta taka jest zapewne bardzo kusząca. Całkowicie bezpłatnie można skorzystać ze wszystkich potrzebnych w miesiącu usług.
Zapewne jest jakieś ograniczenie w możliwości skorzystania z tej bankowej oferty.
Oczywiście jest.
Rachunek taki założyć może osoba, która w chwili jego zakładania, nie jest właścicielem innego rachunku prowadzonego w polskiej walucie.
Jest to oczywiście rachunek bardzo podstawowy. Nie ma w nim możliwości ubiegania się o kredyt w rachunku, kartę kredytową, wpłaty gotówki w bankomatach czy inne bardziej rozwinięte usługi.
Ideą przyświecająca przy tworzeniu tego rozwiązania prawnego była chęć zwiększenia ilości osób korzystających z usług bankowych. Wg ostatnich badań z 2017 roku 17% Polaków nie miało żadnego rachunku w banku.
Taki rachunek jest bardo ciekawym rozwiązaniem np. dla rodziców wprowadzających swoje dzieci na rynek usług bankowych. Albo, na dzień dzisiejszy, w czasie kiedy banki coraz częściej mówią o konieczności znacznych podwyżek opłat za swoje usługi, może okazać się że część mniej aktywnych na rynku bankowym klientów zamknie swoje coraz droższe rachunki i następnego dnia otworzy rachunek podstawowy.
 
Można też wybrać promocje bankowe i mieć rachunek beż żadnych opłat a z wiele większymi możliwościami.

 

 

Bankowy podstawowy rachunek płatniczy?

07 kwietnia 2021
Podstawowy rachynek bankowy oferta dla początkujących

CZYTAJ KOLEJNY

KOLEJNY W TEJ TEMATYCE

Czy możliwe jest konto bez żadnych opłat?

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU, YOUTUBIE, INSTAGRAMIE.

link do twittera
link do YT
link do fb
link do konta na instagramie Kredt pożyczka

 


 

ZAPIS DO NEWSLETTERA 

REGULAMIN STRONY 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

POLITYKA PRYWATNOŚCI

KONTAKT

Proste Bankowanie - Marek Mularczyk Firma
ul. Kalwaryjska 69/9
30-504 Kraków, małopolskie
NIP: 6771661429

tel: 515822177
e-mail: kontakt@proste-bankowanie.pl

 

 


Jedynym źródłem dochodów bloga oraz znacznej części dochodów jego autora są prowizje wypłacone przez reklamujące się na blogu podmioty, lub za dokonane zakupy, zainicjowane i zakończone za pomocą linków umieszczonych w tekście, banerów reklamowych oraz innych kreacji reklamowych umieszczonych na stronach bloga. Staram się aby promowane produkty, były produktami najlepszymi z dostępnych na rynku. Jeśli mają Państwo swoje propozycje dotyczące innych produktów zachęcamy do kontaktu  

proste bankowanie
Proste Bankowanie