W czasach których oprocentowanie lokaty bankowej na poziomie 1,5 % rocznie brutto, nie pokrywa nawet połowy inflacji, logicznym rozwiązaniem jest poszukiwanie przez osoby choćby z minimalnym majątkiem, jakiś alternatywnych form oszczędzania. Pierwszym wyborem są oczywiście obligacje skarbowe. Niestety odsetki jakie można uzyskać przy tego typu papierach są równie nie atrakcyjne jak na lokacie.

 

Dużo osób wybiera więc inwestowanie w fundusze. Możliwości inwestycyjnych na rynku jest bardzo dużo. Wszystkie banki z różnymi strategiami inwestycyjnymi zaspokoją potrzeby prawie każdego inwestora. A jaki zysk z inwestycji. To zależy od poziomu akceptowanego przez inwestora ryzyka. Średnia stopa zwrotu to 5% w ostatnim przy funduszach z wysokim poziomem bezpieczeństwa, małym ryzykiem inwestycyjnym, do prawie 70% przy funduszach akcyjnych. W przypadku tego typu inwestycji warto mieć świadomości że ostatni rok był rokiem wybitnie dobrym inwestycyjnie dla funduszy akcyjnych. A jak będzie w tym roku?

 

To było tytułem wstępu. I w tym momencie przechodzimy do jeszcze innej formy inwestowania. Nieco zmodyfikowane inwestowanie społecznościowe.

 

Idea działania jest banalnie prosta. Firmy crowfundingowe łączą posiadaczy kapitału z posiadaczami pomysłu na biznes. Zysk z inwestycji zależy w 100% od powodzenia przedsięwzięcia. Firm działających na tym rynku w Europie albo w Stanach jest sporo. W Polsce kilka.

 

I teraz o firmie MINTOS. Jest to rodzaj finansowania społecznościowego,  P2P w obszarze pożyczek gotówkowych. Posiadacz kapitału udostępnia go za pośrednictwem MINTOSA, firmom pożyczkowym, które z kolei udzielają pożyczek swoim klientom. Cała struktura i model biznesowy jest opisany na stronie firmy.

 

A dziś dokonałem rejestracji na platformie o czym w następnym wpisie.

 

Konto w firmie założyć można za pośrednictwem poniższego formularza zgłoszeniowego.

 

Dylemat wielu posiadaczy gotówki. W co zainwestować żeby nie stracić

23 kwietnia 2021
Mintos Inwestycje p2p

CZYTAJ KOLEJNY

KOLEJNY TEGO AUTORA 

KOLEJNY W TEJ TEMATYCE

Jak uzyskać rentowność powyżej 10% rocznie?

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU, YOUTUBIE, INSTAGRAMIE.

link do twittera
link do YT
link do fb
link do konta na instagramie Kredt pożyczka

 


 

ZAPIS DO NEWSLETTERA 

REGULAMIN STRONY 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

POLITYKA PRYWATNOŚCI

KONTAKT

Proste Bankowanie - Marek Mularczyk Firma
ul. Kalwaryjska 69/9
30-504 Kraków, małopolskie
NIP: 6771661429

tel: 515822177
e-mail: kontakt@proste-bankowanie.pl

 

 


Jedynym źródłem dochodów bloga oraz znacznej części dochodów jego autora są prowizje za dokonane zakupy, zainicjowane i zakończone za pomocą linków umieszczonych w tekście, banerów reklamowych oraz innych kreacji reklamowych umieszczonych na stronach bloga. Staramy się aby promowane produkty, były produktami najlepszymi z dostępnych na rynku. Jeśli mają Państwo swoje propozycje dotyczące innych produktów zachęcamy do kontaktu  

proste bankowanie
Proste Bankowanie