ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU, YOUTUBIE, INSTAGRAMIE.

link do twittera
link do YT
link do fb
link do konta na instagramie Kredt pożyczka

 


 

ZAPIS DO NEWSLETTERA 

REGULAMIN STRONY 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

POLITYKA PRYWATNOŚCI

KONTAKT

Proste Bankowanie - Marek Mularczyk Firma
ul. Kalwaryjska 69/9
30-504 Kraków, małopolskie
NIP: 6771661429

tel: 515822177
e-mail: kontakt@proste-bankowanie.pl

CZYTAJ KOLEJNY

KOLEJNY TEGO AUTORA 

KOLEJNY W TEJ TEMATYCE

Dość szybko dostałem powiadomienie o przyznaniu środków i informację jakie kolejne kroki muszę wykonać aby z tych środków mógł skorzystać. Do tego momentu cała procedura nie powoduje żadnych konsekwencji finansowych dla firmy. Po zalogowaniu do założonego wcześniej panelu sprawdziłem wysokość przyznanego limitu. Jak na trzy miesiące działalności był niezłej wysokości.

Na tym etapie procedury pojawiają się pierwsze koszty jaki będzie ponosiła firma. W panelu pojawiają się dwie pozycje związane z kosztami. Opłata abonamentowa oraz Koszt. Co to takiego?  “Koszt” jest obliczany na podstawie środków wypłaconych w ramach limitu finansowego, nie na podstawie wysokości przyznanego limitu. Składa się on z prowizji i odsetek, a "Opłata abonamentowa" to stałe, niezależne od wysokości wykorzystanych środków comiesięczne zobowiązanie w stosunku do Finiaty.

Na tym etapie mamy podane ostateczne koszty z jakimi musimy się liczyć przy skorzystaniu z oferty. Można ją potraktować jako poduszkę bezpieczeństwa, aktywować limit i z niego nie korzystać. W takim przypadku poniesiemy tylko koszt opłaty abonamentowej przez 6 miesięcy. Można też jednorazowo wypłacić wszystkie środki i za kilka dni je wpłacić. Nie ma możliwości jednorazowe spłaty wszystkich środków na koniec sześciomiesięcznego okresu na jaki środki są przyznawane.  Zawsze na koniec każdego miesiąca rozliczeniowego firma pobiera tytułem zwrotu środków 1/6 przyznanej kwoty. 

Aby uruchomić linię musimy wykonać kolejną operację. Musimy podać dane naszej karty z której firma pobierać będzie comiesięczną kwotę środków potrzebnych na spłatę zobowiązania. To dość wygodne rozwiązanie. Nie musimy pamiętać o kolejnym terminie płatności. Płatności obsługuje PayU, czyli operator o dużej wiarygodności.

Po podaniu danych i weryfikacji karty środki zostają odblokowane i możemy z nich korzystać w dowolny sposób. 

 

Jako podsumowanie. 

Dla kogo ten produkt jest najbardziej odpowiedni?

Na pewno klientami Finiaty mogą zostać nowe firmy o krótkim stażu działalności, ale takie które mają już jakieś wymierne efekty finansowe. Czyli takie które nie są mile widzianymi klientami banków, nawet tych w których mają swoje rachunki firmowe.

Jest to produkt raczej dla firm z sektora małych i może jeszcze co niektórych średnich przedsiębiorstw. Dla firm dużych limit 100 000 zł jest po prostu zbyt mały.

Wydaje się że jest to idealna oferta dla firm z mniejszych miejscowości, w których oferta bankowa jest mniej szeroka. Całkowita automatyzacja procedur i brak potrzeby odwiedzania placówki ułatwia uzyskanie dość atrakcyjnego źródła finansowania, w chwili zwiększonego zapotrzebowania na środki finansowe.

A dla kogo nie jest to propozycja. Zakładanie konta przez firmy bez obrotu albo o słabym BIK jest całkiem bezcelowe. Po prostu nie przejdą one weryfikacji działu analitycznego firmy.

I ostatnie zdanie o kosztach.

Dla większości firm jest to podstawowe kryterium wyboru źródła finansowania. W przypadku Finiaty jest to koszt średni i uzależniony zapewne od kilku czynników; stażu firmy, BIKu, jakości przepływów na rachunku firmowym.

- Stałą i niezależną od wymienionych wyżej czynników opłatą jest Opłata abonamentowa. Wynosi ona 0,5% miesięcznie i liczona jest od wysokości przyznanego, a nie wykorzystanego limitu.

- Zmienną opłatą są koszty składające się z prowizji i odsetek. Ich wysokość zaczyna się od 1,74% miesięcznie. Koszt liczony jest natomiast od faktycznie wykorzystanych środków. Warto uwzględnić w kalkulacji że koszty te są naszym kosztem uzyskania przychodu i zmniejszają podstawę opodatkowania firmy. W systemie na koniec każdego miesiąca pojawia się raport, który jest podstawą dokonania odpowiednich zapisów księgowych.

Jednak najlepiej sprawdzić wysokość naliczonych kosztów zakładając bezpłatnie konto.

 

Cały ten tekst subiektywną oceną produktu na podstawie zakładania konta przez piszącego te słowa. Zakładanie konta można zapoczątkować z umieszczonego poniżej formularza. Ważne jest aby w trakcie zakładania konta zaakceptować pliki cookis na stronie reklamodawcy czyli firmy Finiata. Pozwoli to w sposób właściwy połączyć wszystkie strony transakcji i autor dostanie wynagrodzenia od firmy za skierowanie do niej odpowiedniego klienta.

CZYTAJ KOLEJNY

CZYTAJ KOLEJNY

CZYTAJ KOLEJNY

Finiata, rejestracja, zakładanie konta

29 czerwca 2021
Finiata rejestracja zakładanie konta

Finiata, rejestracja, zakładanie konta krok po kroku

Twój e-mail:
Imię
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Zgłoszenie zostało wysłane — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Powy

proste bankowanie
Proste Bankowanie