Więc zawsze warto sprawdzić warunki kredytowe u innych kredytodawców. I tu sporą rolę odgrywa pośrednik kredytowy. Wiele osób planując zakup z finansowaniem z kredytu, ma już jakieś rozeznanie wśród wielu ofert wielu banków. Jest na rynku szereg porównywarek kredytów i sporo osób z nich korzysta. Mają one jedną wadę. Porównują kredyt hipoteczny dla standardowego kredytobiorcy i niestety często się zdarza że ostateczne warunki różnią się od tych z porównywarki. Lepiej żeby porównanie zrobił pośrednik. On zazwyczaj wie, jak oferta ostateczna będzie różniła się od standardowej z porównywarki. Albo przynajmniej wie w których sytuacjach bank zastosuje podwyższoną prowizję. Albo którego oferta z pozoru gorsza, w ogólnym rozrachunku będzie korzystniejsza. A może być też tak że tylko dzięki współpracy z pośrednikiem kredyt hipoteczny zostanie w ogóle przyznany. Szczególnie w przypadków trudniejszych sytuacji.

 

Często w przypadku kontaktu z pośrednikiem, u potencjalnych kredytobiorców pojawiają się wątpliwości dotyczące rzetelności oferty. Większość z nich pomyśli że pośrednik będzie preferował najlepszy dla siebie a nie dla niego bank oferujący kredyt hipoteczny. Może się tak zdarzyć. Choć nie jest to proste. Ustawodawca zadbał o klientów i nałożył na pośredników szereg obowiązków. Jednym z nich jest konieczność przedstawienia ofert kredytowych z różnych banków. Innym jest pokazanie wysokości prowizji jaką dany pośrednik otrzymuje od baku. I co równie istotne, pośrednik za swoje podstawowe usługi związane z przygotowaniem oferty nie może otrzymywać wynagrodzenia od klienta.

 

A na pytanie czy lepsza jest duża firma czy mały lokalny pośrednik, odpowiedź jest jeszcze trudniejsza. Duży gracz ma zazwyczaj większe możliwości negocjacji lepszych warunków dla swoich klientów. Mały często jest mniej anonimowy, co może być atutem dla osób które w tej, jednak trudnej sytuacji, potrzebują zainteresowania. Tu raczej wybór zależy od osobistych preferencji kredytobiorcy.

 

Jeśli więc ktoś z istotnych dla siebie powodów preferuje jeden bank, to oczywiście nie ma sensu składać wnioski do innych. Miałem takich klientów. Mimo iż zaprezentowana oferta z innego banku była nieco lepsza i tak wybierali, jak to mówili, swój, bank. A dla tych którzy szukają najkorzystniejszy kredyt hipoteczny oczywistym wyborem będzie pośrednik kredytowy. Między innymi ze względu na czas, który trzeba poświęcić na sprawdzenie, realne, ofert wielu banków.

 

I krótka autopromocja. Od ponad 10 lat współpracuję z lokalnymi pośrednikami i bardzo chwalę sobie ich profesjonalizm i kompetencje. Jeśli więc, ktoś z Krakowa lub okolic potrzebuje kontakt do dobrej i skuteczne agentki to zapraszam do kontaktu telefonicznego. Kontakt ze mną jest na stronie z danymi kontaktowymi.

 

A te osoby które wolą albo kontakt z bankiem lub z dużą sieciową agencja zapraszam do składania wniosków przez poniższe formularze.

 

A jak przygotować się do takiego kredytu i ile będzie on kosztował? O tym napiszę w najbliższym czasie. Zapraszam.

 

Powiększa się rodzina, mamy dość mieszkania z rodzicami czy zmieniamy miejsce zamieszkania. I zazwyczaj pojawia się potrzeba dodatkowych pieniędzy na zakup mieszkania. My Polacy nie lubimy mieszkać w mieszkaniach wynajmowanych. Co swoje do swoje, co będę płacił komuś i liczył na jego łaskę, to najczęstsze argumenty osób planujących zakup własnego lokum. I tu pojawia się bank i kredyt hipoteczny.

 

Prawda, w naszym kraju wynajem instytucjonalny prawie zupełnie nie istnieje a mieszkanie w lokalu którego właścicielem jest osoba fizyczna wiąże się z różnymi dolegliwościami. Wiele z nich przerabiałem i przerabiam w czasie swojej działalności pośrednika nieruchomości. Pewnie dla tego jesteśmy narodem który woli kupić, niż wynajmować mieszkanie. Zupełnie inaczej niż w najbogatszych krajach Europy. Chyba mało kto wie że w najbogatszych krajach europejskich: Niemcy, Szwajcaria, Austria prawie połowa obywateli tych krajów mieszka w wynajmowanych mieszkaniach i co ciekawe odsetek takich osób wzrasta.

 

U nas tendencja jest odwrotna. Odchodzimy od najmu na rzecz własności. Deweloperzy biją rekordy sprzedaży nowych mieszkań a ich ceny powoli, przynajmniej w opinii części moich klientów, oderwały się od ich możliwości finansowych. Mimo to kupują. Bo po prostu nie mają innej możliwości znalezienia własnego lokum. I wzrasta rola banków i oferowany przez nich produkt, kredyt hipoteczny. No bo ktoś musi sfinansować nasz zakup.

 

I jednym z pierwszych kroków jakie wykonują to wizyta w banku, albo u pośrednika kredytowego.

 

I zazwyczaj zadają pytanie. Panie Marku, jak jest lepiej? Bank czy pośrednik a jeśli pośrednik to duży czy mała firma.

 

Nie ma na to pytanie jednej odpowiedzi. Wszystko zależy, jak zawsze, od sytuacji.

 

Podstawową refleksją jest ta. Bank, przy rozpatrywaniu wniosku o kredyt hipoteczny, nie dba niestety o swoich lojalnych klientów. Zazwyczaj jest tak że oferta dla osoby związanej z bankiem od wielu lat, rachunkiem czy innymi drobnymi kredytami, jest ofertą standardową i nie podlega żadnym negocjacjom. Budzi to spore zdziwienie u osób które pierwsze kroki skierowały do swojego banku.

 

Jak dostać kredyt hipoteczny

22 maja 2021
Najlepszy kredyt hipoteczny oferty

CZYTAJ KOLEJNY

KOLEJNY TEGO AUTORA 

KOLEJNY W TEJ TEMATYCE 

 

 


Jedynym źródłem dochodów bloga oraz znacznej części dochodów jego autora są prowizje za dokonane zakupy, zainicjowane i zakończone za pomocą linków umieszczonych w tekście, banerów reklamowych oraz innych kreacji reklamowych umieszczonych na stronach bloga. Staramy się aby promowane produkty, były produktami najlepszymi z dostępnych na rynku. Jeśli mają Państwo swoje propozycje dotyczące innych produktów zachęcamy do kontaktu  

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU, YOUTUBIE, INSTAGRAMIE.

link do twittera
link do YT
link do fb
link do konta na instagramie Kredt pożyczka

 


 

ZAPIS DO NEWSLETTERA 

REGULAMIN STRONY 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

POLITYKA PRYWATNOŚCI

KONTAKT

Proste Bankowanie - Marek Mularczyk Firma
ul. Kalwaryjska 69/9
30-504 Kraków, małopolskie
NIP: 6771661429

tel: 515822177
e-mail: kontakt@proste-bankowanie.pl

Kredyt hipoteczny - samodzielnie czy z pośrednikiem?

proste bankowanie
Proste Bankowanie