ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU, YOUTUBIE, INSTAGRAMIE.

link do twittera
link do YT
link do fb
link do konta na instagramie Kredt pożyczka

 


 

ZAPIS DO NEWSLETTERA 

REGULAMIN STRONY 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

POLITYKA PRYWATNOŚCI

KONTAKT

Proste Bankowanie - Marek Mularczyk Firma
ul. Kalwaryjska 69/9
30-504 Kraków, małopolskie
NIP: 6771661429

tel: 515822177
e-mail: kontakt@proste-bankowanie.pl

Jakie jeszcze są kredyty. Możesz o tym przeczytać na stronach innych PROSTEGO BANKOWANIA. 

Składając wnioski o wszystkie produkty dostępne na tych stronach nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. 

Jakie są kredyty?

22 sierpnia 2021
Jakie są kredyty. O czym warto wiedzieć planując kredyt

Patrząc na oferty banków zadajemy sobie czasem pytanie, jakie są kredyty?

W życiu każdego z nas zdarzają się takie sytuacje że planując zakupy, musimy postarać się o dodatkowe środki. Kupując mieszkanie, dom czy samochód zazwyczaj nasze oszczędności nie wystarczają na sfinansowanie zakupu. Musimy w takiej sytuacji skorzystać z kredytu. W takiej sytuacji pytanie o to, jakie są kredyty staje się bardzo istotne.

Na podstawie statystyk można stwierdzić, że większość z nas miała już jakieś doświadczenia z kredytem lub pożyczką. Często jednak nadal mamy wątpliwości jakie są kredyty, jaki kredyt będzie najlepszy do sfinansowania naszych zakupów i jaki kredyt będzie najłatwiej spłacić.

Więc jakie są kredyty dostępne dla konsumenta? Na rynku kredytów dla osób fizycznych najczęściej pojawia się pięć typów kredytów.

  • Kredyt konsumpcyjny – zaciągany najczęściej na sfinansowanie konkretnych potrzeb kredytobiorcy np. zakupu samochodu czy telewizora. Okres spłaty takiego kredytu może wynosić od kilku miesięcy do kilku lat, a zabezpieczeniem są głownie dochody kredytobiorcy. Kredyty takie mają RRSO na poziomie, na dzień dzisiejszy, nieco ponad 10% choć zdarzają się banki które oferują takie kredyty z dużo wyższym RRSO. Są też i takie banki które oferują kredyty z RRSO na poziomie nieco ponad 7%. Jednym z najtańszych kredytów jest kredyt w banku PKO. Wszystkie dostępne na PROSTE BANKOWANIE kredyty dostępne są na tej stronie.

 

  • Kredyt hipoteczny – udzielany w celu zakupu nieruchomości lub budowę domu. Charakteryzuje się on bardzo długim okresem spłaty, nawet trzydzieści, trzydzieści pięć lat i złożonymi warunkami udzielenia. Zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest tzw. hipoteka, ustanawiana na rzecz banku i wpisana do księgi wieczystej kupowanej nieruchomości. Zabezpieczeniem tego typu kredytu może być też i inna nieruchomości i to do tej księgi zostaje wpisane roszczenie banku. Modyfikacją kredytu hipotecznego jest kredyt zabezpieczony hipoteką. Różnica pomiędzy tego typu kredytami jest taka że kredyt zabezpieczony hipoteką może być wykorzystany na inny cel niż zakup czy budowa nieruchomości. Jaki kredyt wybrać? Najlepiej w przypadku tego typu kredytów skonsultować się z profesjonalistami. Na PROSTE BANKOWANIE pod tym linkiem można zamówić konsultację dotyczącą kredytów hipotecznych w dwóch agencjach kredytowych działających na tym rynku
  • Karta kredytowa – to rodzaj kredytu związany bezpośrednio z kontem bankowym i limitem kredytowym przyznanym przez bank. Możemy w określonym w umowie czasie wykorzystać udostępnioną przez bank kwotę.  Jeśli zwrócimy pieniądze w ustalonym czasie, nie zapłacimy żadnych odsetek od wykorzystanej kwoty. Niestety są to kredyty zazwyczaj wysoko oprocentowane po upływie czasu bez odsetkowego. Ważne jest jeż to że ten rodzaj kredytów nie jest najlepiej oceniany przez Biuro Informacji Kredytowej. Jeśli więc ktoś planuje zawarcie kredytu na większą kwotę, warto wcześniej zamknąć wszystkie posiadane karty kredytowe, robiąc konsolidację swoich "karcianych" zobowiązań. Bardzo często bank udzielający kredytu hipotecznego stawia właśnie taki warunek. 
  • Kredyt inwestycyjny – przeznaczany jest na realizację przedsięwzięć powiększających majątek kredytobiorcy, np. zakup akcji czy długoterminowych papierów wartościowych. Kredyt udzielany jest raczej inwestorom mającym doświadczenie w inwestycjach kapitałowych, posiadających rachunek zarówno osobisty jak i inwestycyjny w danym banku. Jednym z najlepszych biur maklerskich jest, moim zdaniem, biuro którego właścicielem jest Santander Bank. 

CZYTAJ KOLEJNY

KOLEJNY TEGO AUTORA 

KOLEJNY W TEJ TEMATYCE


Jedynym źródłem dochodów bloga oraz znacznej części dochodów jego autora są prowizje wypłacone przez reklamujące się na blogu podmioty, lub za dokonane zakupy, zainicjowane i zakończone za pomocą linków umieszczonych w tekście, banerów reklamowych oraz innych kreacji reklamowych umieszczonych na stronach bloga. Staram się aby promowane produkty, były produktami najlepszymi z dostępnych na rynku. Jeśli mają Państwo swoje propozycje dotyczące innych produktów zachęcamy do kontaktu  

Jakie są kredyty dostępne dla konsumentów?

proste bankowanie
Proste Bankowanie