Są też inne produkty, z równie atrakcyjnym RRSO, a z mniejszymi wymaganiami dla kredytobiorców. Kredyty nawet do 200000 zł, czy wybitnie atrakcyjny kredyt konsolidacyjny z RRSO 6,22% i okresem kredytowania nawet 10 lat. To również jest oferta kierowana dla osób powyżej 30-go roku życia. Są oferty dla firm. Rachunki firmowe, pożyczki i kredyty na finansowanie działalności firm.

Korzyścią innego rodzaju jest korzyść wynikająca z samej istoty funkcjonowania Kasy. Jej funkcjonowanie nie jest nastawione na zysk, w związku z tym,  po zakończeniu roku rozliczeniowego, powinien zostać rozdysponowany pomiędzy członków Kasy.

 

Jest też jedno niebezpieczeństwo bycia członkiem takiej instytucji. W przypadku jej upadłości może się zdarzyć że likwidator zapragnie pokryć straty Kasy z majątku jej członków. Oczywiście proporcjonalnie do wkładów członkowskich. Oczywiście jest to niebezpieczeństwo czysto teoretyczne.

 

Duża ilość najlepszych produktów oferowanych przez Kasę Stefczyka czy SKOK im. Z. Chmielewskiego można zamówić przez FORMULARZE dostępne na dole tej strony bez żadnych dodatkowych opłat dla bloga czy jego właściciela.

 

A tą czwartą ostatnią działającą na rynku finansowym instytucją są Banki Spółdzielcze. Nie są one na razie jakimś istotnym graczem. Choć powoli starają się znaleźć swoje miejsce na rynku. Na razie świetnie radzą sobie w obsłudze rynków lokalnych, tak jak działały i wcześniej.

Pożyczka Zaratka i inne oferty Kasy Stefczyka,  sprawdź produkty złóż wniosek na stronie Kasy.

Pożyczka Fit - konsolidacja kredytów w Kasie Stefczyka, sprawdź i złóż wniosek.

Na polskim rynku kredytowo pożyczkowym działają cztery rodzaje podmiotów. Każdy z nich działa na innej podstawie.

Prawie każdy wymieni co najmniej dwa takie podmioty.

Oczywiście na pierwszym miejscu pojawią się banki, działające na podstawie ustawy Prawo Bankowe, na drugim pojawią się firmy pożyczkowe działające na podstawie przepisów Kodeksu Cywilnego, a w części również Prawa Bankowego. O tych podmiotach i oferowanych przez nich produktach przeczytać możesz tutaj. I tu większość osób zacznie się zastanawiać, jakie to jeszcze dwie instytucje działają na tym rynku. A przecież są to instytucje całkiem duże, swoim zasięgiem obejmujące cały kraj i w niektórych przypadkach konkurujące z bankami.

Dobrze, są to SKOKi i Banki Spółdzielcze.

To SKOKi nie są bankami? Zdziwi się zapewne część czytających.

Nie nie są. I między tymi podmiotami jest ogromna ilość różnic, część z nich bardzo istotna dla potencjalnych użytkowników oferowanych przez nie produktów.

Oczywiście jest inna podstawa prawna działania SKOKów. To szereg ustaw o spółdzielczości, ostatecznie po szeregu zmianach i nowelizacjach, scalonych w jedną, ustawę o spółdzielczych kasach oszczędnościowo kredytowych. Bo tym właśnie są SKOKi. To kasy oszczędnościowo kredytowe.

Tak więc SKOK nie jest bankiem, ale nie jest też instytucją parabankową. W przeciwieństwie do nich jest objęty nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego, tak jak banki. I to jest pierwsza korzyść dla potencjalnych klientów SKOKu.

 

Czy jest jeden czy wiele SKOKów?

Oczywiście kas działających na rynku jest bardzo dużo. Wszystkie one są zrzeszone w Kasie Krajowej, która pełni wobec nich rolę instytucji nadzorującej. Kilka SKOKów rozrosło się do takich rozmiarów że stały się one porównywalne ze średniej wielkości bankami. Największym SKOKiem jest Kasa Stefczyka, mniejszym SKOK im. Z. Chmielewskiego.

 

To czym jest SKOK?

To spółdzielcza kasa której zadaniem jest zaspokojenie podstawowych potrzeb swoich członków.  Czyli aby skorzystać z jakiegokolwiek produktu będącego w ofercie Kasy, najpierw trzeba zostać jej członkiem. Podpisanie deklaracji członkowskiej jest zazwyczaj włączone w procedowanie kredytu czy pożyczki a opłata członkowska wliczona w kredyt. Jest to niezmiernie istotna sprawa, która może wiązać się z pewnymi korzyściami ale też i potencjalnym ryzykiem. 

Korzyści mogą być dwojakiego rodzaju. Z racji tego, że Kasa działa w zasadzie w celu zaspokojenia potrzeb swoich członków, tak więc oferowane przez nie produkty powinny być bardziej atrakcyjne od tych oferowanych przez konkurujące z nią na rynku podmioty i łatwiej dostępne, są to przecież produkty dla członków kasy. I często tak jest. Kredyty z RRSO dla nowych klientów na poziomie 7,23% nie są zbyt częstym produktem w ofercie innych podmiotów.

Jednym z takich produktów jest oferowana przez Kasę Stefczyka Pożyczka Zaratka.

- Pożyczka Zaratka w Kasie Stefczyka ma właśnie takie RRSO.

- Pożyczka Zaratka udzielana w kwotach 1000 2000 3000 i 4000 zł może być ciekawą alternatywą dla produktów firm pożyczkowych.

- Pożyczka Zaratka jest udzielana, jak większość produktów bankowych, osobom nie posiadających negatywnych wpisów w BIKu ani KRD.

- Pożyczka Zaratka to produkt dla osób powyżej 30-go roku życia i posiadających stały udokumentowany dochód.

 

Kasa Stefczyka Pożyczka Zaratka 

16 czerwca 2021
Kasa Stefczyka pożyczka zaratka SKOK Chmielewskiego Kredyty pożyczki

CZYTAJ KOLEJNY

KOLEJNY TEGO AUTORA 

KOLEJNY W TEJ TEMATYCE 

 

 


Jedynym źródłem dochodów bloga oraz znacznej części dochodów jego autora są prowizje za dokonane zakupy, zainicjowane i zakończone za pomocą linków umieszczonych w tekście, banerów reklamowych oraz innych kreacji reklamowych umieszczonych na stronach bloga. Staramy się aby promowane produkty, były produktami najlepszymi z dostępnych na rynku. Jeśli mają Państwo swoje propozycje dotyczące innych produktów zachęcamy do kontaktu  

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU, YOUTUBIE, INSTAGRAMIE.

link do twittera
link do YT
link do fb
link do konta na instagramie Kredt pożyczka

 


 

ZAPIS DO NEWSLETTERA 

REGULAMIN STRONY 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

POLITYKA PRYWATNOŚCI

KONTAKT

Proste Bankowanie - Marek Mularczyk Firma
ul. Kalwaryjska 69/9
30-504 Kraków, małopolskie
NIP: 6771661429

tel: 515822177
e-mail: kontakt@proste-bankowanie.pl

Kasa Stefczyka Pożyczka Zaratka i inne oferty kredytowe. Co warto o nich wiedzieć?

Oferty Kasy Stefczyka i SKOKu im. Chmielewskiego dostępne na Proste Bankowanie. Składamy wnioski z tej strony.

proste bankowanie
Proste Bankowanie