proste bankowanie kredyt bankowy rachunek bankowy pożyczka
proste bankowanie

I teraz ten ekonomiczny. Większość osób myśli o konsolidacji w celu zmniejszenia swoich comiesięcznych zobowiązań. W większości przypadków jest to jak najbardziej możliwe. Niestety kosztem wydłużenia okresu kredytowania, a co za tym idzie zwiększenia łącznej kwoty którą musimy oddać bankowi. Warto to brać pod uwagę przy rozważaniu opcji konsolidacji. Ale jest też inna możliwość. Jeśli kilka lat temu braliśmy kredyt z wysokim oprocentowaniem, a konsolidację zrobimy w banku który dziś oferuje dużo niższe oprocentowanie i prowizję, to może się okazać ze kwota do spłaty będzie nawet niższa niż przed konsolidacją a okres spłaty nie ulegnie wydłużeniu.

 

Szczególnie w przypadku gdy chcemy skonsolidować pożyczki pozabankowe. Tak jest to możliwe. Część banków dopuszcza konsolidację zobowiązań pozabankowych.

 

Konsolidacja może być też dobrym pomysłem dla osób na granicy zdolności kredytowej. Jeśli wiesz że w niedalekiej przyszłości dostaniesz podwyżkę a dodatkowe pieniądze potrzebujesz na już, to warto skonsolidować stare zobowiązania i zawnioskować o dodatkowe środki. Bank, a raczej analityk, łagodniej podejdzie do osoby która konsoliduje swoje zobowiązania, niż do osoby z, na przykład sześcioma kredytami i wnioskującej o kolejny.

 

Dla kogo natomiast nie jest to rozwiązanie. Dla osób przy nazwiskach których w BIKu pojawiły się kolejne wpisy o opóźnieniach w spłacie wcześniejszych zobowiązań. Konsolidacja nie jest, na tym etapie historii kredytowej, rozwiązaniem problemów. Osoby ze złym BIKiem niestety wypadają z zainteresowania banku. Dla nich najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z dobrą kancelarią adwokacką, zajmującą się odkręcaniem złej historii kredytowej. Niestety nie jest to szybki proces. Warto skorzystać z kancelarii która zna się na tym. Ja polecam Centrum Oddłużeniowe

To stosunkowo nowy produkt w ofertach banków. Najpierw musiała pojawić się na rynku stosunkowo duża ilość kredytobiorców i ilość zaciągniętych przez nich kredytów.

 

Jaki może być powód dla którego warto rozważyć tego typu ofertę. Powody są generalnie dwa, pierwszy, oczywiście ekonomiczny, drugi, nazwijmy go organizacyjno psychologiczny.

 

Może na początek ten mniej oczywisty. Spłata wielu stosunkowo niewielkich zobowiązań w różnych terminach, u niektórych osób już po kilkunastu miesiącach powoduje „zmęczenie” sytuacją. Pojawia się naturalny odruch zapominania o spłacie. Myślimy, po dwóch trzech dniach po terminie spłaty. To mała kwota, zapomniałem, byłem zajęty, zapłacę jutro. Niestety bank, a raczej program nigdy nie zapomina. A wysyłane przez system przypomnienia często powodują nie wzrost punktualności, a irytację i bunt. Przecież to moje pieniądze – pomyśli duża ilość osób. Bo według wielu badań, po roku od zaciągnięcia relatywnie niewielkiego zobowiązania zapominamy o tym fakcie pomimo faktu jego comiesięcznej spłaty. Zapomnienie o spłacie niestety może nas w przyszłości sporo kosztować. Czym wyższe zobowiązanie pamiętamy o nim dłużej. Tak więc konsolidując zobowiązania spłacamy jedną większą ratę o której łatwiej pamiętać, i dzięki temu unikamy poślizgów w spłacie. Można oczywiście ustawić stałe zlecenie w swoim banku, ale wiele osób lubi kontrolować swoje wydatki.

 

Konsolidacja kredytów

04 maja 2021
Kredyt na zielone zmiany Ekologia finasowanie

CZYTAJ KOLEJNY

KOLEJNY TEGO AUTORA 

 

 


Jedynym źródłem dochodów bloga oraz znacznej części dochodów jego autora są prowizje za dokonane zakupy, zainicjowane i zakończone za pomocą linków umieszczonych w tekście, banerów reklamowych oraz innych kreacji reklamowych umieszczonych na stronach bloga. Staramy się aby promowane produkty, były produktami najlepszymi z dostępnych na rynku. Jeśli mają Państwo swoje propozycje dotyczące innych produktów zachęcamy do kontaktu  

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU, YOUTUBIE, INSTAGRAMIE.

link do twittera
link do YT
link do fb
link do konta na instagramie Kredt pożyczka

 


 

ZAPIS DO NEWSLETTERA 

REGULAMIN STRONY 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

POLITYKA PRYWATNOŚCI

KONTAKT

Proste Bankowanie - Marek Mularczyk Firma
ul. Kalaryjska 69/9
30-504 Kraków, małopolskie
NIP: 6771661429

tel: 515822177
e-mail: kontakt@proste-bankowanie.pl

Czy to oferta dla każdego?