Po 10 miesiącach dość intensywnego użytkowania rachunku w BNP Paribas postanowiłem pokusić się o kilu zdaniowe podsumowanie.

 

Jako pierwsze oczywiście pozytywy.

 

--- Pierwszy duży plus za prostotę procedury i łatwość założenia rachunku.

 

Zakładałem go przez internet. Po kilku wcześniejszych próbach, średnio udanych, w innych bankach, w BNP cały proces przebiegł bez żadnych problemów. Wystarczyło wypełnić kwestionariusz, wgrać do aplikacji zdjęcia dowodu i poczekać na umowę dostarczoną przesyłką kurierską. Wygodnie i szybko. Kurier potwierdził dane z dowodu i rachunek został aktywowany.

 

--- Drugi duży plus to kontakt przez infolinię z konsultantami.

 

Zazwyczaj infolinia to bardzo słaby punkt każdej instytucji. A w BNP bardzo pozytywne zaskoczenie. Korzystałem kilka razy i za każdym razem czas oczekiwania był nadspodziewanie krótki, a konsultant koniecznie starał się znaleźć rozwiązanie problemu. Nie zdarzyło się usłyszeć tekstu ”proszę poczekać, przełączę do innego konsultanta, działu bo ja się tym problemem nie zajmuję”.

 

--- Plus za stronę transakcyjną oraz aplikację. Aplikacja w Sklepie Play oceniona na 4,4 gwiazdki przez 22 tysiące użytkowników. Ja daje trochę więcej. Zarówno aplikacja jak i wersja webowa są czytelne i dość intuicyjne. A co dla mnie ważne, nie za bardzo rozbudowane i bez zbędnych dodatków.

 

--- Fajną sprawą jest możliwość takiego ustawienia BLIKa żeby działał bez potrzeby logowania się do systemu transakcyjnego banku. W innych bankach z których korzystam nie ma takiej możliwości.

 

--- Niezła jest też funkcja kupowania biletów komunikacji miejskiej i płacenia za strefę parkingową. Przynajmniej jest taka w Krakowie.

 

--- I jeszcze jedna dość ważna, a nie znaleziona w innych bankach możliwość. Zintegrowanie konta z platformą FX Planet czyli z platformą na której można wymienić złotówki na inne waluty. Dla mnie to możliwość fantastyczna i dająca realne, spore oszczędności. Na tej platformie to nie bank ustala kurs wymiany walut, lecz rynek. Czasami różnica w cenie złotówki do euro pomiędzy kantorem bankowym a platformą FX to 20 groszy. Przy wymianie, dajmy na to 1000 euro zysk 200 zł może być zyskiem nie do pogardzenia. Konto szczególnie godne polecenia dla osób często korzystających z różnych walut. Dodatkowo do konta można dodać kartę wielowalutową za korzystanie z której jest jednorazowa opłata roczna, a transakcje nią, w tym wypłaty z bankomatów w walucie na którą jest ustawiona, są bez żadnych dodatkowych prowizji. Korzystałem z tej opcji przez prawie 5 miesięcy i byłem bardzo zadowolony.

 

I jeszcze za materiałami prasowymi banku taka wiadomość.

 

W tegorocznej, szóstej edycji konkursu Instytucja Roku Bank BNP Paribas nagrodzono w sześciu kategoriach. Bank został liderem "Najlepszej obsługi w kanałach zdalnych", "Najlepszego banku dla firm" oraz najważniejszej kategorii konkursowej - „Najlepszego banku w Polsce”. Pozostałe statuetki zostały przyznane za „Najlepszą obsługę w placówce”, „Najlepszą bankowość” internetową” oraz „Najlepszy zdalny proces otwarcia konta”. Wyniki poznaliśmy 25 marca.

 

 

To teraz dla równowagi minusy.

 

--- BNP Paribas nie jest bankiem dla osób lubiących gotówkę i wypłaty z bankomatów. Ze względu na bezprowizyjną wypłatę tylko w sieci własnych bankomatów oraz współpracę z siecią Planet Cash, która przy najmniej na południu Polski nie jest zbyt rozbudowane, wypłata pieniędzy jest trochę utrudniona. I tu jeszcze jedna uwaga. Wypłata BLIKiem w sieci Planet Cash jest obciążona prowizją. Warto o tym pamiętać.

 

 

W jednozdaniowym podsumowaniu.

 

Jeśli nie jesteś miłośnikiem papierowego pieniądza, a często jeździsz poza Polskę lub zarabiasz w różnych walutach to jest to bank dla Ciebie.

 

Więcej ofert BNP Paribas dostępne na tej stronie.

Konto osobiste w BNP Paribas

19 kwietnia 2021
Konto z kartą w BNP Paribas

Ocena z perspektywy rocznego korzystania

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU, YOUTUBIE, INSTAGRAMIE.

link do twittera
link do YT
link do fb
link do konta na instagramie Kredt pożyczka

 


 

ZAPIS DO NEWSLETTERA 

REGULAMIN STRONY 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

POLITYKA PRYWATNOŚCI

KONTAKT

Proste Bankowanie - Marek Mularczyk Firma
ul. Kalwaryjska 69/9
30-504 Kraków, małopolskie
NIP: 6771661429

tel: 515822177
e-mail: kontakt@proste-bankowanie.pl

 

 


Jedynym źródłem dochodów bloga oraz znacznej części dochodów jego autora są prowizje wypłacone przez reklamujące się na blogu podmioty, lub za dokonane zakupy, zainicjowane i zakończone za pomocą linków umieszczonych w tekście, banerów reklamowych oraz innych kreacji reklamowych umieszczonych na stronach bloga. Staram się aby promowane produkty, były produktami najlepszymi z dostępnych na rynku. Jeśli mają Państwo swoje propozycje dotyczące innych produktów zachęcamy do kontaktu  

proste bankowanie
Proste Bankowanie