Ja wybrałem PLN. Po wybraniu waluty pojawia się zakładka z nazwą banku obsługującego , rachunek bankowy, numer identyfikacyjny inwestora i dane do wpisania z jakiego tytułu jest ten przelew. Przelew na rachunku MINTOSA zaksięgowany został w ciągu jednego dnia. A o tym fakcie zostałem poinformowany mailem.

Po zaksięgowaniu środków na rachunku uaktywnia się kolejny etap rejestracji.

Pojawiają się zakładki z czterema możliwościami inwestycyjnymi. Mamy do wyboru wariant zdywersyfikowany, konserwatywny, wysokich dochodów oraz niestandardowy. Trzy pierwsze, to strategie całkowicie zautomatyzowane, ostatnia wymaga samodzielnego ustalania portfela inwestycyjnego, czyli wybierania pożyczek które mamy zamiar sfinansować.

Strategie różnią się wysokością potencjalnych zysków od 9,67 do nawet 21% rocznie i jak firma informuje poziomem ryzyka.

Inwestycje najwyższą stopą zwroty to inwestycje w EUR i w krajach raczej wysokiego ryzyka.

W części portfeli można odsprzedać na rynku wtórnym posiadane pożyczki i wcześniej wyjść z inwestycji. Przeglądając sporo różnych wariantów wygląda że ta możliwość jest przy prawie wszystkich możliwościach inwestycyjnych. I wszystkie inwestycje które przeglądałem mają gwarancję odkupu w przypadku braku jej spłaty przez pożyczkobiorcę.

Testowo wybrałem inwestycje w dwie pożyczki, o krótkim, dwu tygodniowym terminie spłaty i z możliwością odsprzedaży na rynku wtórnym.

 

 

Sam proces inwestowania jest banalnie prosty. Wystarczy wpisać kwotę i wysłać zgłoszenie inwestycji a następnie je potwierdzić. Po kilku minutach inwestycja znajdzie się w zakładce portfolio.

 

I to tyle. Teraz muszę poczekać na dzień zamknięcia inwestycji i wypłatę pieniędzy.

 

Cały panel inwestycyjny jest fajnie zaprojektowany, czytelny i intuicyjny.

 

Cóż, zostaje teraz poczekać na dzień spłaty pożyczki przez kredytobiorcę.

 

I o tym napiszę oczywiście na blogu.

 

Cały tekst nie jest w żadnym tekstem rekomendującym firmę, nie jest zachętą do inwestycji. Ta, jak i inne inwestycje jest obarczona ryzykiem utraty części lub nawet całych zainwestowanych środków.

 

Konto w firmie założyć można za pośrednictwem poniższego formularza zgłoszeniowego.

 

Mintos - część trzecia. Inwestycja

27 kwietnia 2021
Mintos nowa inwestycja

CZYTAJ KOLEJNY

KOLEJNY TEGO AUTORA 

KOLEJNY W TEJ TEMATYCE

Inwestycja. Pierwsze kroki

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU, YOUTUBIE, INSTAGRAMIE.

link do twittera
link do YT
link do fb
link do konta na instagramie Kredt pożyczka

 


 

ZAPIS DO NEWSLETTERA 

REGULAMIN STRONY 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

POLITYKA PRYWATNOŚCI

KONTAKT

Proste Bankowanie - Marek Mularczyk Firma
ul. Kalwaryjska 69/9
30-504 Kraków, małopolskie
NIP: 6771661429

tel: 515822177
e-mail: kontakt@proste-bankowanie.pl

 

 


Jedynym źródłem dochodów bloga oraz znacznej części dochodów jego autora są prowizje wypłacone przez reklamujące się na blogu podmioty, lub za dokonane zakupy, zainicjowane i zakończone za pomocą linków umieszczonych w tekście, banerów reklamowych oraz innych kreacji reklamowych umieszczonych na stronach bloga. Staram się aby promowane produkty, były produktami najlepszymi z dostępnych na rynku. Jeśli mają Państwo swoje propozycje dotyczące innych produktów zachęcamy do kontaktu  

proste bankowanie
Proste Bankowanie