Data spłaty pożyczki w które zainwestowałem swoje pieniądze wypadała 19 maja. Niestety spłata nie nastąpiła. 

Osoba która zainwestowała swoje pieniądze ma w tym momencie dwie możliwości. 

Pierwsza możliwość, mimo opóźnienia poczekać na spłatę pożyczki przez kredytobiorcę i po spłacie otrzymać zainwestowane pieniądze na rachunek, albo sprzedać pożyczkę na rynku wtórnym. A otrzymanych pieniędzy to może być wykonana następna inwestycja.

Ja postanowiłem poczekać sześć dni i dopiero wtedy zdecydować co robię dalej. Zawsze jest możliwość że pożyczkodawca spóźnił się tylko chwilę ze spłatą i może następnego dnia terminie spłaty, spłaci ją. Prowadząc przez lata firmę pożyczkowo windykacyjną, wiele razy zdarzało się że klient spóźnił się ze spłatą raty nie dlatego że nie mógł, tylko dlatego że o spłacie po prostu zapomniał. A po delikatnym przypomnieniu pożyczkę spłacał. Trochę napisałem o tym w artykułach o organizacji finansów.

W tym przypadku tak się niestety nie stało. Pożyczka trafiła na listę pożyczek opóźnionych o 1 do 15 dni. Inwestycja na ten moment okazała się nietrafioną.

Po sześciu dniach, zgodnie z planem, podjąłem decyzję. Ponieważ w jedną pożyczkę zrobiłem dwie inwestycje, jedną z nich postanowiłem trzymać do czasu spłaty albo do czasu kiedy zostanie odkupiona przez firmę, a drugą inwestycję sprzedać.

Wystawienie inwestycji na rynku wtórnym jest banalnie proste. Wystarczy wybrać którą inwestycje sprzedajemy, określić za jaką cenę chcemy ją sprzedać i wysłać na rynek. Mamy możliwość dodania do wartości sprzedawanej pożyczki do 20% jej wartości lub sprzedać ze stratą nawet 99%. Ja postanowiłem dodać 2% do ceny ale w przypadku tej pożyczki nie było takiej możliwości. Nie wiem dlaczego, bo na rynku wtórnym jest wystawionych wiele innych pożyczek z większą zwyżką.

Mimo iż pożyczka w którą zainwestowałem ma opóźnienie błyskawicznie znalazła nabywcę. Widocznie inwestycja w pożyczki opóźnione jest również popularna w śród inwestorów. Cała procedura sprzedaży i zwrotu pieniędzy na rachunek w Mintosie nie trwała więcej niż kilka godzin. To optymistyczna wiadomość.

Mintos w większości przypadków nie pobiera od inwestorów żadnych opłat. Według informacji na stronie utrzymuje się z opłat ponoszonych przez firmy pożyczkowe. Ale w tym jednym przypadku, czyli ręcznej sprzedaży pożyczki, opłata jest pobierana. Jej wysokość nie jest zbyt wysoka wynosi 0,85% od wartości sprzedaży. Jest też druga czynność z tytułu której firma pobiera prowizję. To przewalutowanie, opłata wynosi 0,50% od wartości transakcji. 

Rynek pożyczek na platformie jest bardzo szeroki. Część inwestorów wcześniej niż wypada termin zapadalności pożyczki wystawia je na rynku wtórnym ze zwyżką ceny. Są wystawione pożyczki przeterminowane i jak widać na przykładzie moje inwestycji znajdują one nabywców. 

Podsumowując na dzień dzisiejszy. Stosunkowo łatwo jest wyjść z zajętej przez inwestora pozycji przed terminem jej zapadalności i to z zyskiem. Nawet w przypadku inwestycji nietrafionej. 

Uzyskane ze sprzedaży środki zainwestowałem w inną pożyczkę o niższej rentowności - 12% w skali rocznej. 

Zobaczymy jak kredytobiorcy pójdzie z jej  spłatą.

 

I o tym napiszę oczywiście na blogu.

 

Wg szacunków platformy, na dzień dzisiejszy stopa zwrotu moich inwestycji wynosi 12% rocznie. Mimo nie do końca trafionej inwestycji.

 

Cały tekst nie jest w żadnym tekstem rekomendującym firmę, nie jest zachętą do inwestycji. Ta, jak i inne inwestycje jest obarczona ryzykiem utraty części lub nawet całych zainwestowanych środków.

 

Cały tekst nie jest w żadnym tekstem rekomendującym firmę, nie jest zachętą do inwestycji. Ta, jak i inne inwestycje jest obarczona ryzykiem utraty części lub nawet całych zainwestowanych środków.

 

Konto w firmie założyć można za pośrednictwem poniższego formularza zgłoszeniowego.

 

Mintos inwestycja w pożyczki - część czwarta, inwestycja

26 maja 2021
Mintos inwestycja w pożyczki Inwestycja P2P

CZYTAJ KOLEJNY

KOLEJNY TEGO AUTORA 

KOLEJNY W TEJ TEMATYCE

Mintos Inwestycja w pożyczki. Nowa inwestycja w pożyczkę

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU, YOUTUBIE, INSTAGRAMIE.

link do twittera
link do YT
link do fb
link do konta na instagramie Kredt pożyczka

 


 

ZAPIS DO NEWSLETTERA 

REGULAMIN STRONY 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

POLITYKA PRYWATNOŚCI

KONTAKT

Proste Bankowanie - Marek Mularczyk Firma
ul. Kalwaryjska 69/9
30-504 Kraków, małopolskie
NIP: 6771661429

tel: 515822177
e-mail: kontakt@proste-bankowanie.pl

 

 


Jedynym źródłem dochodów bloga oraz znacznej części dochodów jego autora są prowizje wypłacone przez reklamujące się na blogu podmioty, lub za dokonane zakupy, zainicjowane i zakończone za pomocą linków umieszczonych w tekście, banerów reklamowych oraz innych kreacji reklamowych umieszczonych na stronach bloga. Staram się aby promowane produkty, były produktami najlepszymi z dostępnych na rynku. Jeśli mają Państwo swoje propozycje dotyczące innych produktów zachęcamy do kontaktu  

proste bankowanie
Proste Bankowanie