ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU, YOUTUBIE, INSTAGRAMIE.

link do twittera
link do YT
link do fb
link do konta na instagramie Kredt pożyczka

 


 

ZAPIS DO NEWSLETTERA 

REGULAMIN STRONY 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

POLITYKA PRYWATNOŚCI

KONTAKT

Proste Bankowanie - Marek Mularczyk Firma
ul. Kalwaryjska 69/9
30-504 Kraków, małopolskie
NIP: 6771661429

tel: 515822177
e-mail: kontakt@proste-bankowanie.pl

CZYTAJ KOLEJNY

KOLEJNY TEGO AUTORA 

KOLEJNY W TEJ TEMATYCE

Dziś minęło sześć miesięcy od kiedy zainwestowałem w pierwszą pożyczkę na platformie Mintos. Jest to więc dobry czas na podsumowanie inwestycji. Czy inwestycja w pożyczki daje zadawalającą stopę zwrotu?

 

Chciałem sprawdzić jak najwięcej możliwości inwestowania, dlatego wybrałem strategię Niestandardową która w opisie umieszczonym na platformie Mintos daje możliwość osiągnięcia stopy zwrotu w przedziale od 6 do 19% rocznie, oczywiście w zależności od poziomu ryzyka, ale też wymaga sporego zaangażowania inwestora. W tej strategii inwestycja w pożyczki jest indywidualną decyzją inwestora.

 

Są też dostępne trzy strategie automatycznego inwestowania

 

- Zdywersyfikowana

- Konserwatywna

- Wysokie Dochody

które nie wymagają od inwestora żadnego lub minimalnego  zaangażowania. Tu stopa zwrotu w zależności od strategii wynosi od 7,44 do 7,61%. W tych strategiach inwestycja w pożyczki, takie a nie inne, zależy od algorytmu szacującego poziom ryzyka.

W czasie tych sześciu miesięcy zainwestowałem w kilkanaście pożyczek tylko z rynku polskiego. Wszystkie pożyczki miały gwarancję odkupu w przypadku braku spłaty pożyczki przez pożyczkodawcę. Większość pożyczek w które zainwestowałem pieniądze nie została spłacona w terminie przez pożyczkodawcę, co z punktu widzenia inwestora ma stosunkowo niewielkie znaczenie. Brak spłaty przez pożyczkodawcę powoduje naliczanie kolejnych odsetek,  które powiększają rentowność naszej inwestycji. 

Na dzień dzisiejszy wszystkie pożyczki w które zainwestowałem zostały spłacone. 

To jaka jest rentowność moich inwestycji w tym półrocznym okresie?

Jeszcze kilka informacji, ważnych z punktu widzenia wyliczenia rentowności. Nie wszystkie pieniądze w tym czasie były zainwestowane. Część gotówki była na rachunku bankowym prowadzonym dla firmy Mintos, część została wypłacona z rachunku firmy na mój rachunek ponad 1,5 miesiąca temu. Sprzedawałem tez część nie spłaconych pożyczek na rynku wtórnym, co spowodowało naliczenie prowizji przez firmę Mintos. Sprzedaż pożyczek wiąała się z kilkudniowym okresem potrzebnym na rozliczenie transakcji co powodowało kliku dniowe przerwy w możliwości inwestowania.

Po dzisiejszym podsumowaniu okazało się ze mój zysk w tym sześciomiesięcznym okresie wyniósł 5,13%. Przy dalszym utrzymywaniu takiej strategii dało by to 10,26% rocznie.

Czy to dużo czy mało?

Porównując inwestycje w pożyczki z inwestycjami w fundusze, można by uznać że ta stopa zwrotu jest dość zadowalająca, szczególnie uwzględniając ryzyko związane z inwestycjami. Stopa zwrotu powyżej 10% rocznie to już inwestycja w fundusze o dość wysokim poziomie ryzyka. Fundusze o najmniejszym poziomie ryzyka dały w tym samym okresie zwrot na poziomie 2-3%, dopiero fundusze nieco bardziej ryzykowne dały stopy zwrotu na porównywalnym poziomie.

A jaki czas poświęciłem na zajęcie się inwestycjami?

Aby inwestycja przyniosła najlepszy z możliwych zwrot trzeba dość często logować się na swoim koncie na platformie Mintos. Ja to robiłem kilka razy w tygodniu po około 30 minut. W tym czasie sprawdzałem opóźnienie w spłacie, szukałem nowych pożyczek do zainwestowanie, wystawiałem pożyczki na sprzedaż na rynku wtórnym. Starałem się wybierać pożyczki o dość krótkim terminie spłaty. Można oczywiście wybrać pożyczki o terminie zapadalności kilku miesięcznym i przestać się nimi interesować. Z punktu widzenia rentowności nie zmieni to wiele. Ja chciałem uzyskać jak najwięcej informacji związanych z możliwościami inwestycyjnymi.

 

I jeszcze jedna uwaga.

 

Inwestowałem większe środki ale w mniejszą ilość pożyczek. Myślę że lepszym rozwiązaniem, które powinno dać wyższą stopę zwrotu jest strategia inwestowania mniejszych pieniędzy, ale w większą ilość pożyczek. Oczywiście strategia taka zajmie więcej czasu, ale zysk z tego powinien być większy.

 

Na dzień dzisiejszy kończę inwestycję na platformie Mintos ze względu na konieczność zainwestowania w swoją firmę. Ale zamierzam wrócić do inwestycji w pożyczki na platformie Mintos z nowymi wolnymi środkami.

 

A o firmie Mintos, zakładaniu konta i pierwszych inwestycjach przeczytać możesz na tych stronach Prostego Bankowania.

CZYTAJ KOLEJNY

CZYTAJ KOLEJNY

CZYTAJ KOLEJNY

Mintos Inwestycja w pożyczki na rynku P2P

01 listopada 2021
Mintos inwestycja w pożyczki

Mintos inwestycja w pożyczki. Półroczne podsumowanie

Twój e-mail:
Imię
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Zgłoszenie zostało wysłane — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Cały tekst ani pozostałe linkowane za pomocą przycisków "CZYTAJ KOLEJNY" teksty nie są w żadnymi tekstami rekomendującym firmę, nie są zachętą do inwestycji. Ta, jak i inne inwestycje jest obarczona ryzykiem utraty części lub nawet całych zainwestowanych środków.

Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami moich inwestycji wyślij zapytanie przez poniższy formularz kontaktowy, formularz czatu, formularz "Pozostaw telefon" lub po prostu zadzwoń - 515 822 177.

proste bankowanie
Proste Bankowanie