Dość dawno nie pojawił się nowy wpis o inwestycjach w pożyczki na platformie Mintosa. Ale w tym tygodniu sporo się zdarzyło. Więc jest kolejny wpis.

 

Jedna z pożyczek z terminem spłaty na początku miesiąca niestety nie została spłacona przez pożyczkodawcę i po krótkim okresie karencji znalazła się w zakładce opóźnienie w spłacie. Z punktu widzenia inwestora nie jest to sytuacja niekomfortowa, przynajmniej w tym momencie. Kredytodawca nalicza odsetki za opóźnienie a nam przyrasta kwota którą firma pożyczkowa wypłaci po spłacie pożyczki przez klienta. Również i ta pożyczka jest objęta gwarancją odkupu. 

 

Ciekawa sytuacja pojawiła się w innej opóźnionej pożyczce. W tej, zbliżał się termin w którym firma pożyczkowa powinna uruchomić proces odkupu pożyczki od inwestorów. Dzień przed terminem pożyczkobiorca poprosił o zmianę harmonogramu spłaty pożyczki i wpłacił część zaległej kwoty. W odpowiednich proporcjach środki zostały rozdysponowane wśród inwestorów. A pozostała część pożyczki zmieniła status na pożyczkę obsługiwaną bez opóźnień. Termin całkowitej spłaty jest przewidziany na najbliższy tydzień. Zobaczymy czy pożyczkobiorca wywiąże się ze spłaty.

 

Wielkim plusem inwestycji w pożyczki z Mintosem jest gwarancja odkupu niespłaconych pożyczek przez firmę pożyczkową. Daje to pewność że zainwestowane środki nie zostaną stracone w przypadku braku spłaty pożyczki przez pożyczkobiorcę. Niestety nie znalazłem w materiałach dostępnych na platformie czy gwarancją odkupu objęta jest tylko kwota zainwestowanego kapitału czy również naliczone odsetki. 

 

Jest natomiast informacja w jaki sposób Mintos zabezpiecza środki inwestorów, zainwestowane za jego pośrednictwem w przypadku upadłości firmy. Mintos kopię wszystkich transakcji deponuje w kancelarii prawnej. W przypadku upadłości, osoba prowadząca proces likwidacji, ma dostęp do informacji jak zostały zainwestowane moje pieniądze i może wystąpić o ich zwrot do poszczególnych pożyczkodawców. Jest to przynajmniej częściowe zabezpieczenie i gwarancja odzyskania zainwestowanych pieniędzy.

 

 

Cały tekst nie jest w żadnym tekstem rekomendującym firmę, nie jest zachętą do inwestycji. Ta, jak i inne inwestycje jest obarczona ryzykiem utraty części lub nawet całych zainwestowanych środków.

 

Cały tekst nie jest w żadnym tekstem rekomendującym firmę, nie jest zachętą do inwestycji. Ta, jak i inne inwestycje jest obarczona ryzykiem utraty części lub nawet całych zainwestowanych środków.

 

Konto w firmie założyć można za pośrednictwem poniższego formularza zgłoszeniowego.

 

Mintos. Podsumowanie inwestycji

17 lipca 2021
Mintos inwestycja w pożyczki na rynku P2P

CZYTAJ KOLEJNY

KOLEJNY TEGO AUTORA 

KOLEJNY W TEJ TEMATYCE

Mintos. Co nowego w moich inwestycjach?

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU, YOUTUBIE, INSTAGRAMIE.

link do twittera
link do YT
link do fb
link do konta na instagramie Kredt pożyczka

 


 

ZAPIS DO NEWSLETTERA 

REGULAMIN STRONY 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

POLITYKA PRYWATNOŚCI

KONTAKT

Proste Bankowanie - Marek Mularczyk Firma
ul. Kalwaryjska 69/9
30-504 Kraków, małopolskie
NIP: 6771661429

tel: 515822177
e-mail: kontakt@proste-bankowanie.pl

 

 


Jedynym źródłem dochodów bloga oraz znacznej części dochodów jego autora są prowizje wypłacone przez reklamujące się na blogu podmioty, lub za dokonane zakupy, zainicjowane i zakończone za pomocą linków umieszczonych w tekście, banerów reklamowych oraz innych kreacji reklamowych umieszczonych na stronach bloga. Staram się aby promowane produkty, były produktami najlepszymi z dostępnych na rynku. Jeśli mają Państwo swoje propozycje dotyczące innych produktów zachęcamy do kontaktu  

proste bankowanie
Proste Bankowanie