ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU, YOUTUBIE, INSTAGRAMIE.

link do twittera
link do YT
link do fb
link do konta na instagramie Kredt pożyczka

 


 

ZAPIS DO NEWSLETTERA 

REGULAMIN STRONY 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

POLITYKA PRYWATNOŚCI

KONTAKT

Proste Bankowanie - Marek Mularczyk Firma
ul. Kalwaryjska 69/9
30-504 Kraków, małopolskie
NIP: 6771661429

tel: 515822177
e-mail: kontakt@proste-bankowanie.pl

 

 

Jedno zdanie podsumowania. Koszty. Zakładając że dysponujemy co miesiąc kwotą nieco ponad 4 tysiące złotych i dzielimy ją zgodnie ze schematem z części wcześniejszej tego krótkiego cyklu, to miesięczny koszt posiadania rachunków wynosi 11 zł, kwota raczej do zaakceptowania. 

Sposób organizacji finansów nie jest oczywiście czymś nowym czy nadzwyczaj odkrywczym. Przewija się w różnych książkach, artykułach czy portalach. Ponieważ od jakiegoś czasu go stosuje to i postanowiłem w kilku częściach opisać.

Ciekawe co o tej metodzie myślicie?

Sztuka zarządzania i rachunek bankowy czy to się łączy?

16 maja 2021
Konto bankowe rachunek bankowy

Jeśli ktoś poleca jakąś metodę to zapewne z niej korzysta, pomyśli wiele osób. Oczywiście tak jest. Korzystam, a raczej staram się korzystać. Niestety nie jest to proste. Ale po wielu próbach dochodzę do pierwszych wymiernych efektów. A to lista moich banków. Ważną informacją jest to że konta zakładałem w różnym czasie i na różne potrzeby, więc korzystanie z nich do uporządkowania spraw finansowych nie jest najtańsze. Więc ile płacę miesięcznie za posiadanie rachunków? Poniżej 40 złotych. A banki? Takie: Alior, mBank, Santander, BNP Paribas i PeKao.

Można oczywiście wybierając banki do konkretnych celów obniżyć nieco miesięczne opłaty. Przedstawiony poniżej wybór banków i prowadzonych przez nie rachunków, to według mnie najtańszy zestaw. A dodatkowo zakładając konta w promocjach można jeszcze zarobić dodatkowe pieniądze. 

Najlepszym podstawowym rachunkiem mógłby być rachunek - Konto Otwarte Na Ciebie w banku BNP Paribas. Konto bez żadnej dodatkowej karty, zgodnie z założeniem metody, i dzięki temu całkowicie za darmo. Więcej o tym banku możesz przeczytać w artykule "BNP Paribas, ocena z perspektywy rocznego użytkowania".

 

 

To teraz o rachunku z którego będziemy korzystali codziennie. Tu mam propozycję założenia rachunku Konto dla Ciebie w banku Credit Agrocole z kartą debetową. Ten bank daje możliwość wyboru pomiędzy Visą i Master Card. I co ciekawe, standardowo jest to karta wielowalutowa. Za wydanie karty standardowej bank nie pobiera opłaty. Daje natomiast możliwość wypłaty gotówki z własnych bankomatów bez dodatkowych kosztów a z bankomatów pozostałych przy spełnieniu warunku wpłaty na konto 1000 zł miesięcznie i jednej transakcji bezgotówkowej wykonanej kartą wydaną do rachunku. I jeszcze jedna ciekawa opcja dostępna chyba tylko w tym banku. Autoryzacja przelewów. Najbardziej oczywistym sposobem jest oczywiście autoryzacja via SMS, ustalana obligatoryjnie przez bank. Credit Agricole daje natomiast możliwość wyboru. Oczywiście jest w ofercie autoryzacja SMS, ale jest również autoryzacja zdecydowanie bardziej bezpieczna czyli token sprzętowy. Ciekawe rozwiązanie. Przy podpisaniu umowy dostajemy mały generator kodów. Podczas realizacji i potwierdzania przelewu token wyświetla nam unikalny kod autoryzacyjny ważny kilka sekund który wpisujemy w pole autoryzacji, tak jak kod SMS. Jeśli się pomylimy, musimy czekać na wygenerowanie nowego kodu. Metoda ta wg wszystkich specjalistów od bezpieczeństwa w sieci jest najlepszym sposobem zabezpieczenia transakcji. Jest to również najdroższa dla banków metoda, dlatego mało przez nie promowana. Niestety ta opcja jest płatna. Opłata miesięczna za użytkowanie tokena to 9 zł. A inne opłaty? Za prowadzenie rachunku miesięczna opłata wynosi standardowo 7 zł, za użytkowanie karty 9 zł. Opłat tych można nie ponosić przy spełnieniu warunku wpłaty na konto minimalnej kwoty 1000 zł w miesiącu poprzedzającym miesiąc naliczania opłaty, oraz wykonania jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub BLIKiem. Za inne podstawowe usługi bank nie pobiera już więcej prowizji.

Bank stawia na długotrwałe relacje z nowym klientem. Dlatego dla swoich klientów przygotował promocję.  Zakładając Konto dla Ciebie klient może zyskać nawet 500 zł premii za otwarcie konta i płatności mobilne i kartą.

Pierwsza korzyść to 50 zł za otwarcie konta jeśli na nie wpłynie minimum 300 zł

Kolejne korzyści już bardziej długofalowe. 50 zł za płatności (przez 6 miesięcy zwrot 3% łącznej wartości płatności) za wykonanie miesięcznie minimum 3 płatności kartą, telefonem, zegarkiem lub BLIKIEM

lub 150 zł za płatności (przez 12 miesięcy zwrot 3% łącznej wartości płatności) za wykonanie miesięcznie minimum 5 płatności kartą, telefonem, zegarkiem lub BLIKIEM

lub 450 zł za płatności (przez 18 miesięcy zwrot 3% łącznej wartości płatności) za wykonanie miesięcznie min. 10 płatności kartą, telefonem, zegarkiem lub BLIKIEM.

A dodatkowo czujemy się bardziej ekologiczni bo korzystamy z karty wykonanej z ekoplastiku.

I jeszcze jedna ważna informacja. Korzystałem z banku przez wiele lat jako pełnomocnik właściciela rachunku. I byłem z tego banku bardzo zadowolony.

Koszt konta - 0 zł miesięcznie przy spełnieniu warunków lub 25 z prowizją za wypłaty z bankomatu.

 

 

Dobrym bankiem do obsługi stałych płatności jest mBank i konto eKonto. Najlepszym bo nie tylko najtańszym. Utworzenie stałych zleceń ich zmiana czy anulowanie jest bezpłatne, a miesięczna obsługa wszystkich kosztuje tylko 2 zł. Oczywiście założenie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Bank przy zakładaniu tego rachunku również umożliwia skorzystanie z promocji dla nowych klientów. Ale ponieważ promocja zakłada transakcje kartą a w tym banku karty nie posiadamy z promocji skorzystać nie możemy. 

Oczywiście posiadam to konto. Od ponad dwóch lat spłacam z niego swoje regularne zobowiązania. 

Wielką zaletą banku jest bardzo dobrze działający system transakcyjny zarówno desktopowy jak i aplikacja, oraz obsługa na infolinii. Nigdy nie zdarzyło mi się czekać na połączenie z konsultantem dłużej niż kilka minut. A ponadto obsługa w placówkach z której musiałem kilka razy skorzystać była wzorowa. 

Koszt konta - 2 zł miesięcznie

 

 

Teraz kolej na bank do zakupów ponadstandardowych.  Ja korzystam z konta "Konto Jakie Chcę" w Santander Bank. Rachunek jest bezpłatny przy założeniu wpływów comiesięcznych w wysokości 500 zł, oraz jednej płatności karta lub BLIKiem. Ponieważ traktuję ten rachunek tak jak to założyłem w podziale rachunków, czyli rzadziej nie zamawiałem do niego karty, a wszystkie płatności wykonuje za pomocą BLIKu. I tylko w jednej sieci sklepów nie mogłem za pomocą tego systemu zapłacić. 

Dużym plusem jest również w tym banku sprawnie działająca infolinia z miłymi i życzliwymi konsultantami.

Koszt - 0 zł miesięcznie przy spełnieniu warunku, 6 zł w pozostałym przypadku.

 

 

I ostatni bank. Ten od oszczędności i przyjemności. Do tego celu przeznaczyłem Konto Przekorzystne  w Banku PeKao. Opłata za miesięczne korzystanie z tego rachunku wynosi 6 zł. Można tą opłatę wyzerować, ale w naszym przypadku jest z tym problem. Minimalna kwota wpływu na rachunek wynosi co prawda 500 zł ale bank nie uwzględnia wpływów z własnych rachunków klienta. Jest również opłata za kartę w wysokości 3 zł miesięcznie. Ja z racji tego że staram się z rachunku nie korzystać prawie wcale, karty nie zamawiałem i jeśli wydaję pieniądze z tego rachunku, oczywiście zgodnie z zasadą, to płacę BLIKiem.

Koszt - 9 zł miesięcznie

CZYTAJ KOLEJNY

KOLEJNY TEGO AUTORA 

KOLEJNY W TEJ TEMATYCE


Jedynym źródłem dochodów bloga oraz znacznej części dochodów jego autora są prowizje wypłacone przez reklamujące się na blogu podmioty, lub za dokonane zakupy, zainicjowane i zakończone za pomocą linków umieszczonych w tekście, banerów reklamowych oraz innych kreacji reklamowych umieszczonych na stronach bloga. Staram się aby promowane produkty, były produktami najlepszymi z dostępnych na rynku. Jeśli mają Państwo swoje propozycje dotyczące innych produktów zachęcamy do kontaktu  

Rachunek bankowy i nietypowe jego używanie

proste bankowanie
Proste Bankowanie