- Pierwszy czynnik warunkujący wzrost cen działki na Mazurach jest czynnikiem pośrednim ale bardzo istotnym. Oczywiście chodzi o politykę monetarną prowadzoną od wielu lat przez banki centralne, a w czasach pandemii mocno podkręconą. Kreacja nowego pieniądza osiągnęła, również w Polsce, rozmiary nie notowane nigdy dotychczas. Wiele z tych środków wykorzystywanych jest do inwestycji w różne aktywa; giełdy,  kryptowaluty a także nieruchomości osiągają wartości najwyższe w historii. Poziom cen nieruchomości w niektórych popularnych pod kontem inwestycyjnym lokalizacjach osiąga taki poziom że część wytrawnych inwestorów myśli o wyjściu z inwestycji z solidnym zyskiem i inwestycji w innych mniej popularnych dotychczas lokalizacjach. 

 

- Badania wzrostu wartości gruntu prowadzone przez instytuty badawcze na całym świecie jednoznacznie wskazują że w atrakcyjnych rejonach turystycznych ceny osiągną taki poziom, jak w dużych aglomeracjach miejskich. Średnia cena takich miejskich gruntów w Polsce wynosi 360 zł za metr kwadratowy. Światowe obserwacje potwierdzają ceny gruntów w turystycznych regionach w Polsce. Na pomorzu i w górach średni poziom cen to również 350 zł za metr. Cena działki na Mazurach jest nadal znacznie niższa i wynosi jeszcze 100 – 150 zł za metr kwadratowy.

 

- Dotychczasowa cena działki na Mazurach jest zdecydowanie niższa niż w rejonach nadmorskich i górskich, a proces rozwoju Mazur który niczym nie różni się od pozostałych regionów, wyraźnie pokazuje że wzrost cen w tym rejonie jest nieunikniony. Determinować go dodatkowo mogą ogromne kwoty dotacji Unii Europejskiej kierowane między innymi na rozwoju infrastruktury turystycznej.

 

- Ceny ziemi w Polsce są nadal dwukrotnie niższe niż w Europie Zachodniej, a ceny gruntów z linią brzegową jezior są w  Polsce nawet dziesięciokrotnie niższe. Nieunikniony proces unifikacji cen daje sporą przestrzeń do ich dynamicznego wzrostu.

 

- Obserwowany proces wzrostu zainteresowania turystyką na Mazurach spowodowany unikatowym charakterem tego regionu przekłada się na coraz liczniejsze inwestycje turystyczne na Mazurach, w tym budowy hoteli, osiedli luksusowych rezydencji, apartamentowców i nowych portów dla wodniaków. Uruchomiony międzynarodowy port lotniczy Mazury w miejscowości Szymany znacząco przyczynił się do wzrostu ruchu turystycznego w tym regionie ułatwiając dostęp do atrakcyjnie turystycznych terenów regionu.

 

- Działki na Mazurach w obrębie jezior dobrem skończonym i naturalnie ograniczonym. Odrzucając działki na Mazurach wyłączone z procesów inwestycyjnych przez uwarunkowania między innym ekologiczne, okazuje się, iż takie właściwie wybrane przez firmę Rodzinne Inwestycje lokalizacje to prawdziwe "perły Mazur".

 

- I wreszcie ostatni argument za inwestycją w działki na Mazurach. Wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa, coraz więcej czasu i środków finansowych przeznaczamy na rekreację, co bezpośrednio przekłada się na zwiększony popyt i wzrost cen nieruchomości w rejonach turystycznych.


Zastanawiasz się nad taką inwestycją? Zadzwoń do mnie 515 822 177 lub wyślij zgłoszenie zainteresowania ofertą przez poniższy formularz kontaktowy.

W kolejnym wpisie o nowej osadzie firmy. Zapraszam.

 

Zainwestuj w działki na Mazurach, cześć 2

30 maja 2021
Działki na Mazurach inwestycja w atrakcyjne tereny

CZYTAJ KOLEJNY

KOLEJNY TEGO AUTORA 

KOLEJNY W TEJ TEMATYCE

 

 


Jedynym źródłem dochodów bloga oraz znacznej części dochodów jego autora są prowizje za dokonane zakupy, zainicjowane i zakończone za pomocą linków umieszczonych w tekście, banerów reklamowych oraz innych kreacji reklamowych umieszczonych na stronach bloga. Staramy się aby promowane produkty, były produktami najlepszymi z dostępnych na rynku. Jeśli mają Państwo swoje propozycje dotyczące innych produktów zachęcamy do kontaktu  

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU, YOUTUBIE, INSTAGRAMIE.

link do twittera
link do YT
link do fb
link do konta na instagramie Kredt pożyczka

 


 

ZAPIS DO NEWSLETTERA 

REGULAMIN STRONY 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

POLITYKA PRYWATNOŚCI

KONTAKT

Proste Bankowanie - Marek Mularczyk Firma
ul. Kalwaryjska 69/9
30-504 Kraków, małopolskie
NIP: 6771661429

tel: 515822177
e-mail: kontakt@proste-bankowanie.pl

Dlaczego inwestycja w działki na Mazurach?

proste bankowanie
Proste Bankowanie